Wiadomości z miasta i gminy

A A A

    

 

Uwaga! Utrudnienia na ul. Sikorskiego w Żarowie 
(15.06.2018)


  

Uprzejmie informujemy, że od dnia 18.06.2018 roku rozpoczną się prace związane z budową ścieżki rowerowej na ul. Sikorskiego, w ramach realizowanej inwestycji pn.: "Budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych na terenie miasta Żarów - Etap I - IV".

W związku z powyższym wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, obejmująca zawężenie drogi oraz ograniczenie prędkości. Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania ustawionego na czas robót.

 

 

 


Skrzyżowanie otwarte, Dworcowa zamknięta 
(09.05.2018)

Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów informuje, że od dnia 09.05.2018r. zostanie przywrócony ruch na ul. Mickiewicza, Krasińskiego i Armii Krajowej.

Natomiast od dnia 10.05.2018r. zamknięta dla ruchu zostanie ul. Dworcowa od ul. Armii Krajowej do ul. Wojska Polskiego z możliwością dojazdu do targu od ul. Wojska Polskiego.

 

 

 


Uwaga! Zmiana terminu zamknięcia skrzyżowania 
(05.03.2018)

W związku z długotrwałymi mrozami i utrzymującymi się niskimi temperaturami termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty z 5 marca na czwartek, 8 marca 2018 roku.

Choć warunki pogodowe będą z dnia na dzień coraz lepsze, grunt nie zdołał jeszcze całkowicie odmarznąć, co przy prowadzonych pracach byłoby dużym utrudnieniem.

Prosimy kierowców o baczne zwracanie uwagi na znaki kierujące na objazdy.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

 


Uwaga kierowcy! Skrzyżowanie w centrum miasta zostanie zamknięte! 
(19.02.2018)

Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów informuje, że w związku z realizacją zadania "Budowa centrum przesiadkowego na ul. Dworcowej w Żarowie wraz z przebudową skrzyżowania przy ul. Armii Krajowej, Mickiewicza i Dworcowej" zostaną wprowadzone kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu.

Od 22 lutego 2018 roku planowane jest zamknięcie na okres 2-4 tygodni ulicy Armii Krajowej.
Od 1 marca 2018 roku planowane jest zamknięcie ulicy Armii Krajowej i Mickiewicza.

Prosimy kierowców o baczne zwracanie uwagi na znaki kierujące na objazdy.

Na mapach pokazane są obszary ul. Armii Krajowej wyłączone z ruchu od 22 lutego 2018 roku oraz ul. Mickiewicza wyłączone z ruchu od 1 marca 2018 roku.

Od 1 marca z ruchu wyłączone będą ulice Armii Krajowej oraz Mickiewicza.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

 

 


Skrzyżowanie w centrum miasta zamknięte od 5 marca 
(21.02.2018)

W związku z prognozowanymi niskimi temperaturami termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu został przesunięty z 22 lutego na 5 marca 2018 roku.

Prosimy kierowców o baczne zwracanie uwagi na znaki kierujące na objazdy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Plac przy budowanym Centrum Przesiadkowym przy ul. Dworcowej w Żarowie na chwilę obecną zostanie udostępniony, ale tylko dla użytku autobusów, aby umożliwić im manewr zawracania. Po uprzątnięciu terenu przez wykonawcę i postawieniu nowej wiaty przystankowej teren zostanie udostępniony także pozostałym użytkownikom ruchu drogowego. Ruch pieszy zostanie utrzymany, tak jak dotychczas.

Wszystkie szczegóły dotyczące objazdów znajdziecie Państwo na zamieszczonych poniżej mapach.

 

 

 


  


strona główna  |  do góry  |