Gmina Żarów włączyła się w ogólnopolskie badanie osób bezdomnych
(14.02.2019)

W dniu 13 lutego 2019 r. w godz. 20.00 - 22.00, w ramach Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie: Kamila Dąbek i Marta Łoboda wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Żarowie - Wojciechem Plizgą, przeprowadzili badanie wśród osób bezdomnych, przebywających na terenie Gminy Żarów (altany działkowe, pustostany itp.).

W trakcie realizacji badania pracownicy wykorzystali narzędzie w postaci Kwestionariusza dotyczącego osoby bezdomnej, dzięki któremu zdiagnozowano w jakich obszarach osoby bezdomne potrzebują wsparcia i pomocy, jakie są ich potrzeby oraz oczekiwania, sprawdzono także ich warunki bytowe. Podczas rozmów z osobami bezdomnymi ponownie poinformowano o możliwości skorzystania z pomocy w formie schronienia. Celem Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych było poznanie obecnej skali bezdomności w Polsce.