Konkurs "Zimowa Gwiazda" w Mrowinach
(27.02.2019)

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Żarowa, Mrowin, Zastruża, Imbramowic i Pastuchowa zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie podczas konkursu "Zimowa Gwiazda", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.

Na scenie, przed jury wystapiło 33 uczestników. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zimowa Gwiazda" został zorganizowany już po raz siódmy. Jury w składzie Stanisława Biernacka, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów, Krystyna Domańska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie ortaz Katarzyna Janik kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie oceniało uczestników w trzech kategoriach wiekowych.

W recytatorskich zmaganiach wzięły udział dzieci z Bajkowego Przedszkola i przedszkola Chatka Małolatka w Żarowie oraz szkół podstawowych w Żarowie, Zastrużu, Mrowinach, Imbramowicach i Pastuchowa. Poziom występów był wysoki, a obrady jury burzliwe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu - mówiła Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Wyniki konkursu "Zimowa Gwiazda":

Kategoria przedszkolna (4 i 5 lat)

• I miejsce - Iga Lewicka ("Bajkowe Przedszkole" w Żarowie)

• II miejsce - Kaja Dutkiewicz ("Bajkowe Przedszkole" w Żarowie)

• III miejsce - Miłosz Leja (Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zastrużu)

Kategoria: klasy 0 i 1

• I miejsce - Urszula Dolińska (Szkoła Podstawowa w Żarowie)

• II miejsce - Natasza Żyła (Szkoła Podstawowa w Żarowie)

• III miejsce - Bartosz Demczyszak (Szkoła Podstawowa w Pastuchowie)

Kategoria: klasy 2 i 3

• I miejsce - Natalia Swędzioł (Szkoła Podstawowa w Mrowinach)

• II miejsce - Milena Kubacka (Szkoła Podstawowa w Pastuchowie)

• III miejsce - Dawid Zając (Szkoła Podstawowa w Żarowie).