Finał „Szlachetnej Paczki” w Żarowie
Była to już XXI edycja „Szlachetnej Paczki” w Polsce, a V w Żarowie. Dzięki wspólnej zbiórce i hojności darczyńców udało się w tym roku obdarować 7 rodzin. Trafiły do nich paczki z zapasami żywności, lodówka, bon na prawo jazdy, laptop, szafa dziecięca, łóżko piętrowe, biurko. Akcja, jak co roku zakończyła się sukcesem, zwłaszcza, że do działań projektu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli. W tym roku było to 8 wolontariuszy. A wartość najdroższej paczki wynosiła 9600 złotych. Pomocą obdarowane zostały także osoby starsze i samotne oraz rodziny wielodzietne.
- W imieniu wolontariuszy oraz swoim własnym składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Żarów i Zastępcy Burmistrza. Podziękowania kierujemy również do gminy Żarów, Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Żaruś Agnieszka Zając. Za wielkie serce okazane drugiemu człowiekowi dziękujemy także wszystkim darczyńcom. Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim spotkanie drugiego człowieka, jego sytuacji, historii życia. To spotkanie osób, które stają się dla siebie ważne, które będą się wspierać i motywować, inspirować do działania, do zmiany, do rozwoju. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą albo się boją. Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są osamotnieni – mówi Sara Kądziołka wolontariuszka „Szlachetnej Paczki” w rejonie Żarowa.
W tym roku w rejonie Żarów „Szlachetna Paczka” działało ośmiu wspaniałych wolontariuszy: Sara Kądziołka, Grażyna Stanaszek, Marzenia Choińska, Judyta Zamaria, Agata Kovaci, Wioletta Wojtyczko, Paulina Pędrak i Karolina Choińska. To oni czuwali nad przebiegiem całej akcji. Szlachetna paczka to bezinteresowna pomoc. Dając coś od siebie robimy to anonimowo, ponieważ darczyńcy nie znają rodzin. Prawidłowość całego procesu nadzorują wolontariusze, dlatego należą się im słowa uznania.
Magdalena Pawlik