Jesteś na > Aktualności Ostrzeżenie II stopnia przed silnym...

Ostrzeżenie Silny Wiatr
17-01-2022

Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu świdnickiego w dniu 17 stycznia 2022r. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. Najsilniejsze porywy towarzyszyć będą przemieszczającemu się od północy aktywnemu frontowi atmosferycznemu, na którym występować będą lokalne burze.

Ostrzeżenie obowiązuje do dzisiaj, do godz. 17.00.

mapa z przemieszczającym się frontem atmosferycznym

Apelujemy do Państwa, aby:

● słuchać aktualnych prognoz pogody w środkach masowego przekazu

● usunąć z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pamiętajmy, że mogą one stworzyć niepotrzebne zagrożenie dla Ciebie, Twoich bliskich i osób postronnych

● nie szukaj schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi i lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe

● dokładnie zamknąć drzwi i okna

● nie parkujmy samochodów w pobliżu drzew