Jesteś na > Aktualności Informacja o zmianie wysokości opłaty...

Na zdjęciu uczestnicy Sesji Rady Miejskiej
28-01-2022

Informacja o zmianie wysokości opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim

Na sesji Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia, radni ustalili wysokość opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim „Bajkowa Kraina” w Żarowie. Od 1 marca 2022r. opłata wynosić będzie 390 złotych miesięcznie, tj. podwyżka o 40 złotych.

- Wydatki gminy na utrzymanie obiektów publicznych rosną. Jest to spowodowane znacznym wzrostem cen za energię i gaz. Nie bez znaczenia jest też wysoka inflacja. Szacujemy, że miesięczne utrzymanie dziecka w żłobku samorządowym wyniesie 1300 zł. Rodzic od marca będzie ponosił opłatę w wysokości 390 zł – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Należy także zaznaczyć, że od 1 kwietnia 2022r. zostaną uruchomione dodatkowe programy rządowe wspierające rodziny i ich dzieci korzystające m.in. ze żłobka. Mowa tu o dofinansowaniu do żłobka oraz rodzinnym kapitale opiekuńczym. Programy będą realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który będzie weryfikował należność tych świadczeń.