Jesteś na > Aktualności Dofinansowanie dla osób, które...

Pomagamy Ukrianie
08-03-2022

Dofinansowanie dla osób, które zaoferują mieszkanie dla osób z Ukrainy

W związku z sytuacją, jaka ma miejsce na Ukrainie wszyscy staramy się pomóc uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia w różnych częściach Europy.

Władze Gminy Żarów, jak i jej mieszkańcy solidarnie z innymi miastami i gminami w Polsce oraz na świecie podejmują wszelkie działania, również mające na celu zabezpieczenie mieszkań dla dotkniętych wojną rodzinom.

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 7 marca 2022 roku, każdy mieszkaniec, który zaoferuje mieszkańcom Ukrainy schronienie w wyodrębnionym mieszkaniu, bądź domu stanowiącym przedmiot własności, otrzyma dofinansowanie od Państwa w wysokości 40,00 zł dziennie.

Wszystkie osoby, których dotyczy sprawa proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Żarowie p. Michałem Domańskim tel. 74 30 67 367 w celu przekazania wstępnych, niezbędnych informacji w ww. zakresie.