Jesteś na > Aktualności Światowy Dzień Organizacji Pozrządowych

27 lutego Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
27-02-2023

Światowy Dzień Organizacji Pozrządowych

27 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Z tej okazji wszystkim przedstawicielom Organizacji Pozarządowych składamy serdeczne podziękowania za dotychczasową współpracę oraz pracę, ciekawe projekty i podejmowanie różnych inicjatyw na rzecz naszej gminy i naszych mieszkańców.

Życzymy niestrudzonego zapału i energii potrzebnej do realizacji kolejnych przedsięwzięć oraz pomyślności i powodzenia w realizacji działań zaplanowanych na ten rok.

Leszek Michalak Burmistrz Miasta Żarów

Roman Konieczny Przewodniczący Rady Miejskiej

-------------------------------------------------

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO) został ustanowiony przez brytyjską organizację humanitarną „Marcis Liors Skadmanis”, został oficjalnie uznany przez Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego w dniu 17 kwietnia 2010 r. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.

Światowy Dzień NGO ma na celu zainspirowanie ludzi do aktywniejszego zaangażowania się w organizacje pozarządowe i zachęcanie do większej symbiozy między organizacjami pozarządowymi oraz sektorem publicznym i prywatnym. Uniwersalną koncepcją Światowego Dnia NGO jest świętowanie, upamiętnienie i współpraca różnych organizacji pozarządowych na całym świecie oraz osób stojących za nimi.