Jesteś na > Aktualności II miejsce SP Żarów w Dolnośląskim...

15-06-2023

II miejsce SP Żarów w Dolnośląskim Finale "Edukacja przez Szachy w Szkole"

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie brała udział w Dolnośląskim Finale "Edukacja przez Szachy w Szkole", który rozegrany został w Lubinie. Zawody, w których rywalizowali uczniowie z klas I-III zgromadziły na starcie najaktywniejsze szkoły podstawowe z terenu Dolnego Śląska.

Uczniowie żarowskiej szkoły zagrali w zawodach bardzo dobrze zajmując w klasyfikacji drużynowej szkół rewelacyjne 2 miejsce, najlepsze w historii dotychczasowych startów w tej imprezie.

Indywidualnie najwyższe miejsce wśród uczniów żarowskiej szkoły zajął Julian Piątek – 2 miejsce w grupie chłopców klas II. W tej samej grupie 3 miejsce zajął Marcel Jagła a 6 – Jan Grochowina.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także nasze dziewczęta z klas III zajmując nagrodzone miejsca: 4 – Barbara Cnota, 5 – Aleksandra Dobrowolska i 6 – Kaja Dutkiewicz.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki wsparciu gminy Żarów oraz firmy transportowej Pana Mieczysława Malec.

DOLNOŚLĄSKI FINAŁ

szachy