Jesteś na > Aktualności Festiwal Bachowski w gminie Żarów

24-07-2023

Festiwal Bachowski w gminie Żarów

W tym roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego zaplanowane zostały trzy koncerty na terenie gminy Żarów. Dwa z zaplanowanych koncertów muzycy zagrali już w Żarowie i w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie, gdzie odbył się również piknik Śniadanie na Trawie.

To była prawdziwa muzyczna uczta! Ostatni z koncertów: bezsenność / Szymanowski Brahms / Żarów odbędzie się w czwartek, 27 lipca o godz. 21.00 w Żarowskiej Izbie Historycznej, ul. Dworcowa 3 w Żarowie. Wstęp bezpłatny.

Letnie koncerty w ramach Festiwalu Bachowskiego odbywają się w gminie Żarów od 2018 roku. Organizatorem muzycznego święta jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Festiwal Bachowski co roku przyciąga do gminy Żarów wielu miłośników muzyki poważnej.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z GCKiS

Festiwal Bachowski