Jesteś na > Aktualności Szachiści wrócili z obozu szachowego

30-08-2023

Szachiści wrócili z obozu szachowego

Młodzi szachiści z klubu szachowego Goniec Żarów zakończyli udział w obozie szachowym, który odbywał się w dniach 16-27 sierpnia w Polanicy-Zdrój.

Tradycyjnie głównym punktem obozu był udział w 59 Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina. Oprócz rywalizacji w Festiwalu Szachowym uczestnicy obozu mieli zapewnionych wiele innych atrakcji, m. in.: piesze wędrówki, konkursy i obozowe zawody szachowe, zajęcia sportowe na basenie i Orliku, wizytę na torze saneczkowym, wycieczkę do podziemnej kopalni uranu wraz z warsztatami geologicznymi.

Udział w obozie szachowym został wsparty finansowo przez Gminę Żarów w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Ponadto organizację obozu wsparli finansowo: Rządowy Program KLUB, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK" i AAM Poland Sp z o.o. w Świdnicy.

Informacja: Klub Szachowy Goniec Żarów

Obóz szachowy Goniec Żarów