Aktualności

29-09-2023

Siatkarskie sukcesy młodej mieszkanki Kalna

Wspaniałe sukcesy sportowe w ostatnim czasie zanotowała na swoim koncie Michalina Kozak - mieszkanka gminy Żarów, Kalnianka, która na co dzień trenuje piłkę siatkową w Młodzieżowym Klubie Siatkówki Polonia Świdnica oraz Akademii Młodego Siatkarza MiniVolley Kamienna Góra.

Z drużyną młodziczek MKS Polonia Świdnica, gdzie Michalina jest rozgrywającą, w sezonie 2022/2023 wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Dolnego Śląska, zdobyła puchar Dolnośląskiej Akademii Siatkówki oraz zajęła III miejsce w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek.

W dniach 11-14 maja, wraz z reprezentacją Dolnego Śląska rocznika 2009, do której Michalina została powołana, wywalczyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz drugie Kółko Olimpijskie. Warto podkreślić, że Michalina jest z rocznika 2010, co oznacza, że jeszcze w kolejnym sezonie ma szansę na udział w OOM. Spektakularnym sukcesem zakończyły się też dla Michaliny rozgrywki minisiatkówki w kategorii „czwórek”, w których brała udział w barwach AMS MiniVolley Kamienna Góra. Wraz z koleżankami: Inez Chmielewską, Antoniną Olszak, Magdaleną Lemą i Angeliką Borońską wywalczyły Mistrzostwo Dolnego Śląska „KINDER Joy of moving”, Puchar Dolnośląskiej Minisiatkówki i Mistrzostwo Dolnośląskiej Ligi Minisiatkówki. Wraz z Inez Chmielewską Michalina sięgnęła także po tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska kategorii U-13 w siatkówce plażowej „KINDER Joy of moving”.

Zwieńczeniem sezonu był udział w dniach 7-9 lipca w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving. W tych rozgrywkach brały udział po 2 najlepsze drużyny z każdego województwa, które wywalczyły awanse w eliminacjach wojewódzkich pokonując każdorazowo kilkadziesiąt zespołów. W przepięknej hali Areny Gliwice, w obecności reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce, Michalina z koleżankami zdobyły tytuł Wicemistrzyń Polski w kategorii „czwórek”.

Gratulujemy Michalinie imponujących sukcesów i trzymamy kciuki za kolejny udany sezon siatkarski, który rozpoczyna się już niebawem.