Jesteś na > Aktualności Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w...

17-10-2023

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu w gminie Żarów

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalnie wyniki wyborów do Sejmu i Senatu, z których wynika, że największą ilość głosów na terenie gminy Żarów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość 34,75% głosów.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska zdobywając 33,64% głosów. Komitet wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni Polskie Stronnictwo Ludowe zdobył poparcie 11,03% społeczeństwa. Na komitet wyborczy Nowa Lewica głos oddało 9,57% mieszkańców. Piąte miejsce zajął Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, uzyskując 7,39%. Listę zamykają Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna (1,98%) i Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy 1,64%.

Frekwencja wyborcza na terenie całego powiatu świdnickiego wyniosła 72,08 procent. W gminie Żarów frekwencja wynosiła 70,02 procent. Mieszkańcy głosowali w 14 obwodowych Komisjach Wyborczych zlokalizowanych na terenie gminy Żarów oraz w dwóch odrębnych w Domu Pomocy Społecznej „Żar-Med” i Szpitalu Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym w Żarowie.

Ze szczegółowymi wynikami wyborów do Sejmu i Senatu można się zapoznać na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl