Jesteś na > Aktualności Raport Diagnostyczno-Strategiczny...

24-11-2023

INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ przekazuję do wiadomości "Raport Diagnostyczno-Strategiczny stanu istniejącego oraz sytuacji mobilnościowej SUMP"

Zamieszczony dokument powstał wynik dotychczasowych prac nad SUMP, czyli Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego. Stanowić będzie podstawę dalszych prac, w tym określania celów, kierunków i działań strategicznych w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej.

Przypominamy, że planem objęte zostaną gminy: Boguszów–Gorce, Czarny Bór, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Jedlina-Zdrój, Jawor, Miasto Kamienna Góra, Gmina Kamienna Góra, Lubawka, Marcinowice, Mieroszów, Mściwojów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Paszowice, Radków, Stare Bogaczowice, Strzegom, Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Świebodzice, Szczawno–Zdrój, Walim, Wałbrzych, Wądroże Wielkie, Żarów wchodzące w skład Wałbrzyskiego Obszaru Funkcjonalnego. Plan SUMP stanowić będzie strategię długoterminową, która dotyczy poprawy jakości życia mieszkańców w zakresie przemieszczania się po określonym obszarze, w szczególności ewolucji polityk miejskich w zgodzie z ideami zrównoważonego rozwoju.