Jesteś na > Aktualności Wybory do Parlamentu Europejskiego 9...

03-06-2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024r.

W niedzielę, 9 czerwca 2024r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, podczas których wybierać będziemy przedstawicieli, reprezentujących Polskę na szczeblu unijnym. Łącznie Polacy wybiorą 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 7.00–21.00. Przypominamy! Wszelkie informacje dotyczące wyborów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żarów, w zakładce Wybory do Europarlamentu 2024: https://bip.um.zarow.pl/wybory-do-europarlamentu-2024/ezblvj

Jeśli korzystasz z aplikacji mObywatel, to bez problemu znajdziesz swój lokal wyborczy w zakładce „Wybory”. Dla tych, którzy nie mają aplikacji podajemy lokalizację lokali wyborczych:

WYBORCO! SPRAWDŹ GDZIE GŁOSUJESZ:

1. Szkoła Podstawowa ul. Piastowska 10, Żarów – miasto Żarów ulice: Aleja Złotych Dębów, Armii Krajowej nr 1-11A (nieparzyste) i nr 2-12E (parzyste), Bolesława Krzywoustego, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Kazimierza Wielkiego, Piastowska, Spokojna, Księżnej Jadwigi Śląskiej.

2. Przedszkole Miejskie ul. Władysława Łokietka 14, Żarów – miasto Żarów ulice: Aleja Janusza Korczaka, Górnicza, Mieszka I, Wiejska, Władysława Łokietka nr 8A-12C (parzyste).

3. Szkoła Podstawowa ul. Piastowska 10, Żarów – miasto Żarów ulice: Bolesława Chrobrego, Władysława Łokietka nr 2A-6D (parzyste) i nr 1-15 (nieparzyste).

4. Biblioteka Publiczna ul. Piastowska 10, Żarów – miasto Żarów ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesienna, Jesionowa, Jodłowa, Kasztanowa, Klonowa, Kręta, Krótka, Lipowa, Modrzewiowa, Pogodna, Polna, Rybacka, Słoneczna, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wiosenna, Stanisława Wyspiańskiego.

5. Szkoła Podstawowa ul. Ogrodowa 1, Żarów – miasto Żarów ulice: Plac Wolności, Armii Krajowej od nr 13 do 41 (nieparzyste) i od nr 14 do nr 40A (parzyste), ks. Mariana Cembrowskiego, Fabryczna, Fiołkowa, Hutnicza, Mikołaja Kopernika, Zygmunta Krasińskiego, Kwiatowa, Adama Mickiewicza, Przemysłowa, Aleksandra Puszkina, Różana, Juliusza Słowackiego, Słowiańska, Strefowa, Stumetrówka.

6. Hala widowiskowo-sportowa ul. Armii Krajowej 60, Żarów – miasto Żarów ulice: Armii Krajowej od nr 42 do nr 80 (parzyste) i od nr 43 do nr 71 (nieparzyste), Cicha, Dworcowa, 1 Maja, Ogrodowa, Parkowa, gen. Władysława Sikorskiego, Sportowa, Szkolna, Wojska Polskiego, Zamkowa.

7. Świetlica Wiejska w Przyłęgowie, Przyłęgów 9, wsie: Mielęcin, Mikoszowa, Przyłęgów.

8. Świetlica Wiejska w Mrowinach, ul. Wojska Polskiego 57, wsie: Mrowiny

9. Świetlica Wiejska w Wierzbnej, ul. Świdnicka 21A, wsie: Bożanów, Gołaszyce, Siedlimowice, Wierzbna.

10. Szkoła Podstawowa, Imbramowice ul. Żarowska 45, wsie: Imbramowice, Marcinowiczki, Pyszczyn, Tarnawa, Zastruże.

11. Świetlica Wiejska w Łażanach, Łażany ul. Strzegomska 4, wsie: Kruków, Łażany.

12. Świetlica Wiejska w Kalnie, Kalno ul. Diamentowa 43, wsie: Kalno, przysiółek Kalno-Wostówka.

13. Świetlica Wiejska w Bukowie, Buków, ul. Lipowa 25, wsie: Buków.

14. Remiza OSP, Pożarzysko 31A, wsie: Pożarzysko.

15. Dom Pomocy Społecznej Żar-Med w Żarowie, ul. Juliusza Słowackiego 6: Dom Pomocy Społecznej Żar-Med w Żarowie.