Jesteś na > Aktualności Dofinansowujemy wakacyjne półkolonie...

25-06-2024

Dofinansowujemy wakacyjne półkolonie profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

Burmistrz Przemysław Sikora przyznał dofinansowanie w wysokości 10.000 złotych na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Dotacje zostały przekazane Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu „Goniec Żarów” oraz Klubowi Sportowemu „Silesia Żarów”.

Kluby na realizację wakacyjnych zajęć profilaktycznych otrzymały po 5.000 złotych. Dzięki temu, najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów, będą mogli wziąć udział, pod czujnym okiem wychowawców, w wakacyjnych półkoloniach sportowo-edukacyjno-profilaktycznych. Podpisane umowy na ręce prezesów klubów Artura Adamka i Dawida Sobela przekazał burmistrz Przemysław Sikora.

- Co roku dofinansowujemy wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z naszej gminy, którzy spędzają czas na półkoloniach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zależy nam również na tym, żeby dzieci mogły ciekawie i aktywnie spędzić czas w trakcie przerwy od szkolnych lekcji, ale także uczestniczyły w ważnych profilaktycznych zajęciach. Dlatego w tym roku przekazaliśmy również dotacje na organizację wakacyjnych półkolonii profilaktycznych, które będą realizować kluby sportowe – mówi burmistrz Przemysław Sikora.

Dofinansowanie ze środków budżetu gminy Żarów zostanie przeznaczone na organizację obozów profilaktyczno-sportowo-edukacyjnych w ramach profilaktyki uzależnień przeciwko alkoholizmowi. Klub sportowy „Goniec Żarów” w ramach otrzymanej dotacji zorganizuje obóz szachowy, a klub „Silesia Żarów” półkolonie profilaktyczno-sportowe.

- Udział w obozie szachowym połączony jest z grą w jednym z najstarszych i największych turniejów szachowych w Polsce - Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina o zasięgu międzynarodowym, który co roku w tym samym czasie odbywa się w Polanicy-Zdrój. Oprócz rywalizacji w Festiwalu Szachowym uczestnicy obozu będą mieli zapewnione wiele innych ciekawych atrakcji, m.in.: piesze wędrówki po okolicy, konkursy i obozowe zawody szachowe, zajęcia sportowe na basenie i Orliku, wizytę na torze saneczkowym, wycieczkę autokarową do jednej z atrakcji Kotliny Kłodzkiej. Obóz zostanie zorganizowany już po raz czwarty – mówi prezes klubu „Goniec Żarów” Artur Adamek.

- Otrzymane dofinansowanie przekażemy na organizację półkolonii profilaktyczno-sportowej, łączącej w sobie program z zakresu profilaktyki uzależnień z aktywnym wypoczynkiem. Półkolonia odbędzie się w Żarowie, z wykorzystaniem sportowej infrastruktury miejskiej m.in. na stadionie miejskim w Żarowie. W ramach półkolonii zaplanowaliśmy również wycieczki dla uczestników: Explora Park, Gokarty, Multikino oraz wyjazd na basen otwarty do Strzegomia – mówi prezes klubu „Silesia Żarów”.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów