Jesteś na > Aktualności ZWiK apeluje o oszczędzanie wody

26-06-2024

ZWiK apeluje o oszczędzanie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Żarów o oszczędzanie wody pitnej i ograniczenie jej używania dla innych celów.

Niestety zasoby wód ciągle się zmniejszają i dotyczy to również naszej gminy. Dlatego wykorzystywanie jej np. do podlewania ogródków lub napełnianie basenów musi zostać ograniczone. W przeciwnym wypadku może dojść do jej ograniczenia dla celów socjalno-bytowych lub czasowym wyłączeniu jej dostarczania.

Warto zaznaczyć, że woda nie jest dana raz na zawsze i źródła również ulegają wyeksploatowaniu. Konsekwencje takiego stanu są bardzo niepokojące. Liczymy na zrozumienie mieszkańców i rozsądne podejście do problemu, który dzisiaj dotyczy całej Polski, a nawet i Europy.

Informacja: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie