Jesteś na > Aktualności Czy MPK wróci na drogi gminy Żarów?

01-07-2024

Czy MPK wróci na drogi gminy Żarów?

W czwartek, 13 czerwca w Urzędzie Miejskim w Żarowie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Żarów Przemysława Sikory z prezesem MPK w Świdnicy Tomaszem Kurzawą.

Celem spotkania było omówienie działań, które doprowadzą do powrotu miejskich autobusów na drogi gminy Żarów.

- Temat komunikacji jest dla mnie bardzo istotny. Jeszcze przed wyborami podjąłem pewne rozmowy z MPK o rozszerzeniu działalności na teren gminy Żarów. Obecnie, biorąc pod uwagę, że prywatni przewoźnicy ograniczają swoje kursy ze względu na brak opłacalności, podjęcie działań zapewniających sprawny transport publiczny uważam za priorytetowe. Oczywiście trzeba się do tego przedsięwzięcia przygotować, analizując potrzeby i możliwe rozwiązania, zarówno logistyczne, jak i finansowe. Dlatego podczas spotkania przedstawiłem nasze potrzeby kursowe, a prezes MPK Tomasz Kurzawa zobowiązał się do ich analizy i przedstawienia propozycji i kosztów obsługi gminy Żarów przez MPK w Świdnicy – mówi burmistrz Przemysław Sikora.

Do tematu na pewno będziemy wracać i poinformujemy Państwa o kolejnych krokach, jakie zostaną podjęte w tej sprawie.

Magdalena Pawlik na podstawie informacji z UM Żarów