Jesteś na > Aktualności "Przeciwdziałanie przemocy domowej -...

04-07-2024

"Przeciwdziałanie przemocy domowej - stop przemocy"

Fundacja Instytut Nowej Kultury na początku 2024 r. zaprosiła jednostki samorządu terytorialnego do udziału w bezpłatnej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dotyczącej przeciwdziałania przemocy domowej „Stop przemocy”. Kampanię realizuje także Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie.

W ramach kampanii zostaną zorganizowane 4 webinaria eksperckie online poświęcone aktualnym zagadnieniom związanym z przeciwdziałaniem przemocy domowej m.in. przemoc wobec dzieci; standardy ochrony małoletnich; rodzaje przemocy domowej. Adresatami webinariów są specjaliści pracujący w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. W ramach kampanii zostaną przygotowane także materiały graficzne oraz artykuły eksperckie, które uczestnicy kampanii będą mogli publikować w swoich kanałach informacyjnych, aby upowszechniać wiedzę na temat przeciwdziałania przemocy domowej w środowisku lokalnym. Ekspertem kampanii jest dr hab. Magdalena Szafranek, prawniczka i socjolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Informacja prasowa na temat ogólnopolskiej Kampanii „Profilaktyka FASD- Ciąża bez alkoholu” organizowanej przez Instytut Nowej Kultury

„Profilaktyka FASD- Ciąża bez alkoholu” to tematyka drugiej bezpłatnej kampanii edukacyjnej zorganizowanej przez Fundację Instytut Nowej Kultury w 2024 r. zaadresowanej do jednostek samorządu terytorialnego. W ramach kampanii zostaną zorganizowane 4 webinaria eksperckie online poświęcone aktualnym zagadnieniom związanym z profilaktyką FASD m.in. czym jest FASD?; elementy diagnozy FASD; problematyka systemu pomocy FASD. Adresatami webinariów są pracownicy socjalni, samorządowcy, pracownicy służby zdrowia i placówek opiekuńczo-oświatowych i inny specjaliści zainteresowani problematyką FASD. W ramach kampanii zostaną przygotowane także materiały graficzne oraz artykuły eksperckie, które uczestnicy kampanii będą mogli publikować w swoich kanałach informacyjnych, aby upowszechniać wiedzę na temat profilaktyki FASD w środowisku lokalnym. Ekspertem kampanii jest Jolanta Terlikowska, MBA, pedagog, profilaktyk, wieloletni pracownik PARPA/KCPU.

Do pobrania:

Ikona pdf Co to jest przemoc.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 95,52 kB ]

Ikona pdf Zaniedbanie jako forma przemocy.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 76,04 kB ]