Jesteś na > Aktualności „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

16-07-2024

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie ogłasza nabór na kolejne edycję „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Program jest dedykowany dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

I rekrutacja dotyczy warsztatów część I: Budowanie relacji dorosły-dziecko.

II rekrutacja dotyczy części III: Jak rozmawiać z nastolatkami. Uczestnikami tej części mogą być uczestnicy, którzy skończyli I część – bazową.

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla osób mieszkających na terenie gminy Żarów. Nabór odbywać się będzie od 17.07.2024 r do 10.09.2024 r., liczba miejsc jest ograniczona (max. 15 osób), liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach muszą zgłosić się osobiście do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego lub przesłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail t.borowiec@um.zarow.pl. (z dopiskiem zgłoszenie na warsztaty dla rodziców).

Koordynatorem warsztatów jest st. specjalista pracy z rodziną – Teresa Borowiec tel. 74 8580 745/ 74 307 70 16