Jesteś na > Aktualności Rozbudowa przedszkola w Żarowie

17-07-2024

Rozbudowa przedszkola w Żarowie

W dniu 16 lipca 2024 roku została podpisana umowa na wykonanie rozbudowy budynku przedszkola o sale wielofunkcyjną i grupę żłobkową wraz z rozbiórką nieużytkowanego komina. Wykonawcą jest firma PerFect-interior Łukasz Spyrka. ul. Słobódzkiego 6/11, 58-100 Świdnica. Koszt inwestycji to 1.589 037,00 zł.

Z uwagi na konieczność ogłoszenia aż trzech przetargów na wykonanie niniejszego zadania, prace remontowe mogły rozpocząć się w połowie lipca.

Zakres prac obejmuje roboty wyburzeniowe, roboty murowe i stropowe, wymiana instalacji elektrycznej zewnętrznej oraz wymiana centralnego ogrzewania wraz z montażem węzła cieplnego w obecnej kotłowni oraz w nowo wybudowanej sali nad kotłownią.

Wykonawca zapewnia realizację robót w sposób nieutrudniający funkcjonowanie przedszkola i żłobka oraz w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób przebywających w budynku i jego pobliżu. Jednak z uwagi na szeroki zakres prac remontowych, zaznaczamy, że mogą wystąpić pojedyncze dni, w których konieczne będzie zamknięcie przedszkola i żłobka, o czym zostaną wcześniej poinformowani rodzice dzieci.

Dzięki temu, żłobek będzie mógł przyjąć większą liczbę dzieci, a także wielofunkcyjną salę, przeznaczoną do prowadzenia zajęć gimnastycznych, rytmicznych i różnego rodzaju wydarzeń. Inwestycja dofinansowania jest z Krajowego Planu Odbudowy i potrwa do końca 2024 roku.