Jesteś na > Aktualności Finisz akcji "Przegoń raka dla...

22-07-2024

Finisz akcji "Przegoń raka dla dzieciaka"

Spontaniczna akcja "Daj piątaka dla dzieciaka" w ramach charytatywnego biegu stowarzyszenia "Przegoń raka dla dzieciaka" na rzecz dzieci chorujących na raka.

Pomysłodawcami tego wydarzenia byli mieszkańcy gminy Żarów: Aleksandra Walada-Czajka i Radosława Czajka, a także mieszkańcy Świdnicy: Sandra Wajda-Kukla i Artur Kukla. A wszystko dla promocji zbiórki środków finansowych i osiągnięcia łącznej kwoty 100 000,00 zł na rozpraszacze bólu dla dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku.

Każdego roku stowarzyszenie wspiera finansowo instytucje zajmujące się leczeniem dzieci. Jest to niezwykle ważna działalność, ponieważ choroba nowotworowa jest jednym z najtrudniejszych wyzwań dla małych pacjentów i ich rodzin.

Sobotnie wydarzenie wsparli: Urząd Miejski w Żarowie, Urząd Miejski w Świdnicy, mojaswidnica.pl i oczywiście uczestnicy biegu, którzy pokonali łącznie ponad 470 km !

W dalszym ciągu można wesprzeć zbiórka, do czego oczywiście zachęcamy - www.pomagam.pl/4mafm8

przegoń raka

Przegoń raka dla dzieciaka