Jesteś na > Aktualności Informacja dotycząca składowania...

29-07-2024

Informacja dotycząca składowania odpadów do PSZOK

Z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Żarów.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby przed przyjazdem do PSZOK-u, segregować odpady na poszczególne frakcje. Z uwagi na jakość i tempo obsługi niedopuszczalnym jest przyjazd ze zmieszanymi odpadami i wykonywanie tych czynności na placu.

Przypominamy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czynny jest w godzinach:

- poniedziałek, środa, czwartek: godz. 14.00-18.00

- sobota: godz. 8.00-16.00

Mieszkańcy mogą przywozić do PSZOK-u opakowania z tworzyw sztucznych, szkło, papier i tekturę, zużyte opony do 1 m średnicy, odzież, tekstylia, metale, opakowania z drewna, opakowania wielomateriałowe, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, urządzenia zawierające freony, meble i odpady wielkogabarytowe, przeterminowane leki i chemikalia, odpady budowlane i rozbiórkowe do 0,5 m3 na osobę w miesiącu, odpady ulegające biodegradacji – dla osób, które nie korzystają z ulgi za kompostowanie.

Przypominamy, że dostarczając odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów należy mieć ze sobą dowód osobisty.