Jesteś na > Aktualności Nie ma zagrożenia dla jakości wody...

18-09-2024

Nie ma zagrożenia dla jakości wody wodociągowej!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy, w związku z zaistniałą sytuacją powodziową informuje, że w przypadku zalania indywidualnych ujęć wody (np. studni przydomowych), woda pochodząca z tych ujęć nie nadaje się do spożycia i do utrzymania higieny osobistej, ponieważ najprawdopodobniej uległa skażeniu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zarządców wodociągów - na chwilę obecną nie ma zagrożenia dla jakości wody wodociągowej.

Zobowiązano zarządców wodociągów do bieżącego raportowania o przydatności wody do spożycia lub braku przydatności wody do spożycia oraz zamieszczania na bieżąco takich informacji na własnych stronach internetowych.

Aktualny KOMUNIKAT DOTYCZĄCY JAKOŚCI WODY DO SPOŻYCIA ZAMIESZCZANY JEST przez PPIS w Świdnicy na stronie internetowej PSSE w Świdnicy, w części dotyczącej aktualności – komunikaty i ostrzeżenia oraz na Facebook PSSE w Świdnicy.

Informacja: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy

Foto: Pixabay