Jesteś na > Aktualności Granty na magazyny energii i...

10-10-2024

Granty na magazyny energii i instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców

Gmina Żarów razem z 5 innymi gminami powiatu świdnickiego, skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w nowym projekcie.

Dzięki niemu, być może już z początkiem przyszłego roku, nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnych grantów na własne magazyny energii i instalacje fotowoltaiczne (80% dofinansowania). To propozycja dla mieszkańców, którzy już czerpią energię dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej bądź zamierzają taką w niedalekiej przyszłości postawić. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych realiach sama instalacja fotowoltaiczna bez magazynu energii może być rozwiązaniem nie tak skutecznym, jak niegdyś. Dlatego w planowanym projekcie dotacjami zostaną objęte albo same magazyny (jak ktoś instalację PV już ma) albo magazyn energii razem z instalacją PV. W takich przypadkach magazyny energii staną się dobrą odpowiedzią na rosnące ceny energii, pozwolą lepiej wykorzystać wytwarzaną z własnego źródła energię, dadzą większą niezależność od sieciowych dostawców energii oraz zmniejszą nasze problemy z niewydolną siecią elektroenergetyczną.

Obecnie w projekcie trwają działania przygotowawcze, których celem jest uruchomienie środków europejskich na realizację projektu. Projekt ma już zapewnione finansowanie. Środki zostaną udostępnione mieszkańcom w postaci grantów w pierwszym kwartale przyszłego roku. Ważnym krokiem prowadzącym do tych środków na tym etapie jest ustalenie skali zainteresowania wśród mieszkańców udziałem w takim projekcie. W tym celu prosimy o wypełnienie krótkiej internetowej ankiety. Znajdziecie ją Państwu na stronie internetowej projektu https://ppeo.fea.pl/ Ankieta, w przypadku otrzymania przez projekt dofinansowania, pozwoli na szybszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami zainteresowanymi uzyskaniem grantów na magazyny energii i własne instalacje fotowoltaiczne.

(Foto: Pixabay)