Umowa na prowadzenie rehabilitacji podpisana
Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na realizację zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów” z Żarowskim Stowarzyszeniem „Edukacja”, które na to zadanie otrzymało 15.000 złotych dofinansowania ze środków budżetu gminy Żarów. Dzięki temu, pacjenci nie będą musieli pokrywać kosztów zabiegów wyłącznie ze swojej kieszeni.
- Od 2015 roku dofinansowujemy zabiegi rehabilitacyjne mieszkańcom naszej gminy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjenci korzystając z dofinansowania, nie muszą dojeżdżać na zabiegi do sąsiednich miejscowości, tracić czasu i przeznaczać na zabiegi kolejnych pieniędzy. Od października 2017r. Pracownia Fizjoterapii przy żarowskim szpitalu, po wielu latach, otrzymała dofinansowanie z NFZ na usługi rehabilitacyjne. Do tej pory, z tej formy pomocy korzystali wyłącznie mieszkańcy gminy Żarów. W tej chwili, kiedy zabiegi są współfinansowane przez NFZ, z rehabilitacji mogą korzystać mieszkańcy całej Polski, dlatego kolejki na zabiegi są bardzo długie. Dzięki podpisanej umowie z Żarowskim Stowarzyszeniem „Edukacja”, które zajmuje się organizacją zabiegów, nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z dofinansowania na zabiegi, a przede wszystkim nie czekać tak długo na termin tych świadczeń – mówi burmistrz Leszek Michalak.
Poradnia Rehabilitacyjna przy żarowskim szpitalu przyjmuje pacjentów już od kilku lat. Przypominamy, że za zabiegi rehabilitacyjne pacjenci ponoszą tylko część kosztów, ponieważ pozostałą część pieniędzy dopłaca gmina. Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja” zajmuje się dalszą organizacją zabiegów. Aby zapisać się na zabiegi rehabilitacyjne i skorzystać z dofinansowania należy posiadać ważne skierowanie z Poradni Rehabilitacyjnej. Od tego roku ze skierowaniem udajemy się do żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie, aby dokonać rejestracji.
Zabiegi rehabilitacyjne w żarowskim szpitalu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przychodnia Rehabilitacyjna, która została dla nich uruchomiona wyposażona jest w nowy i specjalistyczny sprzęt. A pacjenci nie muszą dojeżdżać do innych sąsiednich miejscowości i czekać w kolejce na zabieg. W minionym roku z tej formy pomocy skorzystało 291 osób.
Magdalena Pawlik