Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej
Jest to bardzo wygodna forma karty, gdyż rodzic na jednym telefonie może wyświetlać karty całej rodziny. Dzieci na swoich telefonach mogą mieć dostęp tylko do własnej karty w formie elektronicznej. W aplikacji KDR można również zaznaczyć swoje ulubione punkty honorujące KDR, sprawdzić mapę partnerów programu oraz wyszukać ich po lokalizacji i kategorii. Aplikacja informuje o nowych zniżkach oraz partnerach programu.
Rodziny posiadające tradycyjną Kartę Dużej Rodziny, o którą zawnioskowały przed 1 stycznia 2018 r., do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić drugą – elektroniczną formę tej Karty. Później będzie się to wiązało z opłatą 9,21 zł za kartę.
– W przypadku osób, które będą wnioskowały o nową Kartę Dużej Rodziny, niezależnie czy jest to pierwsza karta, czy kolejna np. z powodu zmiany danych, warto zaznaczyć na wniosku od razu obie formy Karty – tradycyjną plastikową i elektroniczną. Taki wniosek nie podlega opłacie i pozwoli uniknąć w przyszłości opłaty za domówienie drugiej formy KDR – tłumaczy minister Bożena Borys-Szopa. Szefowa MRPiPS zaznacza również, że w przypadku wnioskowania o duplikat Karty także warto zaznaczyć obie formy Karty, niezależnie od tego, jaką formę KDR miał wcześniej jej posiadacz. Wnioskodawca poniesie jedynie opłatę za duplikat – 9,56 zł, tak samo, jak w przypadku wnioskowania o tylko jedną formę Karty.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, iż Kartę Dużej Rodziny honoruje obecnie 6,1 tys. partnerów. Oferują oni zniżki w ok. 23,8 tys. lokalizacji w całej Polsce. Wśród partnerów są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do programu może dołączyć każda firma czy instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania.